• Program "Czyste Powietrze 3.0"

  Program "Czyste Powietrze" to inicjatywa rządu, która ma na celu poprawę jakości powietrza w Polsce poprzez poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych. W ramach programu, mieszkańcy mogą otrzymać dofinansowanie na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na nowe, ekologiczne systemy grzewcze oraz na termomodernizację budynków, taką jak np. ocieplenie domu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej itp.

  Więcej
 • VLR 70 L Trend EU

  Systemy wentylacji decentralnej

  Wentylacja chroni budynek przed syndromem tzw. „chorego budynku”. Aby zapobiec skutkom wilgoci, wykwitom na ścianach oraz wysokim stężeniom zanieczyszczeń w postaci dwutlenku węgla, w nowoczesnych budynkach na szeroką skalę stosuje się systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

  Więcej
 • ciepłe mieszkanie dofinansowanie nowy sącz

  Ciepłe Mieszkanie - jak skorzystać z dofinansowania

  Budżet programu Ciepłe Mieszkanie wynosi 1,4 miliarda złotych. Rozpoczął się właśnie nabór wniosków do tego programu.

  Więcej
 • Już za kilka miesięcy start programu „Moje Ciepło”

  Na chwilę obecną dotację na montaż pompy ciepła możemy uzyskać w jednym z programów ogólnopolskich. Mowa o programie „Czyste Powietrze”. Jednak skorzystać mogą z niego jedynie osoby, które wymieniają źródło ogrzewania. Nie jest on już dostępny dla osób, które budują dopiero dom. Jednak wkrótce to się zmieni. Wszystko za sprawą programu „Moje Ciepło”

  Więcej
 • Dlaczego warto zakupić opał latem?

  Dlaczego lato jest odpowiednim czasem na zapoatrzenie się w opał? Zdaniem specjalistów jest to najlepszy okres ponieważ wysoka temperatura na dworze i niewielka ilość opadów sprzyja pozbyciu się wilgoci.

  Więcej
 • Wszystko co należy wiedzieć o klimatyzacji w domu

  Klimatyzacja  w naszych domach nie jest czymś wyjątkowym. Coraz częściej decydujemy się na montaż takiego systemu. Ile musimy wydać na jednostkę dobrej klasy oraz jak drogi jest jej montaż w domu? Sprawdźmy to.

  Więcej
 • Mój Prąd 3.0 - dofinansowanie

  Od lipca możliwe będzie składanie wniosków o dofinansowanie inwestycji w mikroinstalacje fotowoltaiczne w programie Mój Prąd. Wiadomo, że zasady będą inne niż w poprzednich naborach. Nie znamy jaka będzie wysokość dofinansowania.

  Więcej
 • Czy warto kupić piec na pellet?

  Kotły na pellet 5 klasy są bez wątpienia bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą zadbać o środowisko, w tym o powietrze, którym oddychają. Są także wydajne, a inwestycja na pewno się zwróci.

  Więcej
 • Czy pompy ciepła są opłacalnym rozwiązaniem?

  Każdego roku rynek pomp ciepła rośnie o około dwudziestu procent. Wzrost popularności wynika ze zmian klimatycznych, lepszej izolacyjności budynków, postępu technologicznego czy też większej konkurencyjności kosztowej na rynku. Urządzenia te sprawdzają się w budynkach nowych.

  Więcej