• Już za kilka miesięcy start programu „Moje Ciepło”

  Na chwilę obecną dotację na montaż pompy ciepła możemy uzyskać w jednym z programów ogólnopolskich. Mowa o programie „Czyste Powietrze”. Jednak skorzystać mogą z niego jedynie osoby, które wymieniają źródło ogrzewania. Nie jest on już dostępny dla osób, które budują dopiero dom. Jednak wkrótce to się zmieni. Wszystko za sprawą programu „Moje Ciepło”

  Więcej
 • Dlaczego warto zakupić opał latem?

  Dlaczego lato jest odpowiednim czasem na zapoatrzenie się w opał? Zdaniem specjalistów jest to najlepszy okres ponieważ wysoka temperatura na dworze i niewielka ilość opadów sprzyja pozbyciu się wilgoci.

  Więcej
 • Wszystko co należy wiedzieć o klimatyzacji w domu

  Klimatyzacja  w naszych domach nie jest czymś wyjątkowym. Coraz częściej decydujemy się na montaż takiego systemu. Ile musimy wydać na jednostkę dobrej klasy oraz jak drogi jest jej montaż w domu? Sprawdźmy to.

  Więcej
 • Mój Prąd 3.0 - dofinansowanie

  Od lipca możliwe będzie składanie wniosków o dofinansowanie inwestycji w mikroinstalacje fotowoltaiczne w programie Mój Prąd. Wiadomo, że zasady będą inne niż w poprzednich naborach. Nie znamy jaka będzie wysokość dofinansowania.

  Więcej
 • Czy warto kupić piec na pellet?

  Kotły na pellet 5 klasy są bez wątpienia bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą zadbać o środowisko, w tym o powietrze, którym oddychają. Są także wydajne, a inwestycja na pewno się zwróci.

  Więcej
 • Czy pompy ciepła są opłacalnym rozwiązaniem?

  Każdego roku rynek pomp ciepła rośnie o około dwudziestu procent. Wzrost popularności wynika ze zmian klimatycznych, lepszej izolacyjności budynków, postępu technologicznego czy też większej konkurencyjności kosztowej na rynku. Urządzenia te sprawdzają się w budynkach nowych.

  Więcej
 • źródło: czystepowietrze.gov.pl

  Czyste Powietrze 2.0 - zasady, wysokość dofinansowania

  21 października bieżącego roku rozpoczął się nabór wniosków już w drugiej części programu o nazwie „Czyste Powietrze”. Program ten jest przygotowany dla Polaków, którzy osiągają niższe dochody. Aby móc dostać nieco wyższa dotację – nawet do 37 tysięcy złotych – na termomodernizacje domu czy też wymianę kopciucha potrzebne będzie zaświadczenie dochodach. NFOŚiGW także przygotować nowe udogodnienia. Chodzi o kalkulator dotacji, wydłużenie przedsięwzięcia o pół doku dodatkowe oraz także listę urządzeń czy też materiałów zgodnych z programem.

  Więcej
 • Mój Prąd 2021 - NFOŚiGW zdecydowało się dołożyć 100 milionów!

  Czy wiesz, że budżet w programie Mój Prąd został już wyczerpany? Nie ma jednak co panikować. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska do puli dokłada 100 milionów. Nabór trwa do 18 grudnia bieżącego roku. Jakby tego było mało program ten będzie kontynuowany w kolejnym roku.

  Więcej
 • Gdzie kupić ekogroszek w Nowym Sączu?

  Ekogroszek jest obecnie wykorzystywany w nowoczesnych kotłach i piecach. Bardzo ważne jest to, że jako paliwo opałowe, ekogroszek zapewnia wysokie parametry ekologiczne. Energetyczne spalanie wciąż jest na tym samym, stałym poziomie. Ekogroszek pozostawia niesamowicie mało popiołu po spaleniu, nie wytwarza też lotnych związków siarki - jeśli więc chcesz dbać o środowisko naturalne - zainwestuj w kotły na ekogroszek!

  Więcej