Ogrzewanie na ekogroszek

ekogroszek nowy sączEkogroszek jest obecnie wykorzystywany w nowoczesnych kotłach i piecach. Bardzo ważne jest to, że jako paliwo opałowe, ekogroszek zapewnia wysokie parametry ekologiczne. Energetyczne spalanie wciąż jest na tym samym, stałym poziomie. Ekogroszek pozostawia niesamowicie mało popiołu po spaleniu, nie wytwarza też lotnych związków siarki - jeśli więc chcesz dbać o środowisko naturalne - zainwestuj w kotły na ekogroszek!

Sprawdzi się on w kotłach domowych z automatycznym podajnikiem paliwa. Bardzo ważna jest również atrakcyjna cena opału a sprzedawany głównie w workach jest bardzo wygodny i czysty w przechowywaniu jak i samym kupnie (można kupić go i przewieźć własnym samochodem bez brudu czy płacenia za transport). Właściciele domów prywatnych coraz częściej decydują się na opalanie domu ekogroszkiem.

Nic dziwnego, że ekogroszek podbija rynek swoją jakością a także bardzo przystępną ceną. To bardzo wydajne paliwo, które wyjątkowo długo się spala. Piece na ekogroszek są w pełni zautomatyzowane, tak więc co jakiś czas wystarczy uzupełnić podajnik na opał i wyrzucić popiół - oczywiście raz na jakiś czas należy zajrzeć, czy podajnik się nie zablokował (np. "wciągając" większy kawałek groszku).

Pozytywne strony ogrzewania domu ekogroszkiem?

1.Przede wszystkim palenie ekogroszkiem nie wymaga nakładu pracy - o czym wspomnieliśmy już wyżej.

2.Raz w tygodniu wystarczy uzupełnić podajnik z opałem i wyrzucić popiół.

3.Piec można dostosować do swoich potrzeb - komfortowa temperatura jest przecież dla nas bardzo ważna.

4.Kotły dostosowane do spalania ekogroszku są tańsze w eksploatacji - co za tym idzie - redukcja wydatków.

5.Podczas spania ekogroszku emitowanie CO2, CO i innych pyłów jest dużo, dużo mniejsze niż jak ma to miejsce podczas spalania np.węgla.

 

Gdzie kupić ekogroszek w Nowym Sączu?

To, że ekogroszek jest znakomitym materiałem opałowym to już ustaliliśmy. Trzeba jednak uważać na "podróbki", na rynku pojawia się coraz więcej producentów opałów, ale warto zainwestować w opał od sprawdzonego i polecanego producenta, by nie mieć później problemów z odpowiednią wydajnością opału a nawet z ewentualnym uszkodzeniem pieca!

Warto odwiedzić nasz market techniczno budowlany i sprawdzić ofertę na opał. Poza ekogroszkiem można zakupić u nas również:

-pellet

-brykiet

-węgiel

Opał z odpowiednimi certyfikatami i tylko od sprawdzonych producentów!

Nasz Market budowlany w Brzeznej k. Nowego Sącza ma bardzo bogatą ofertę – znajdziecie tu również materiały budowlane, narzędzia, elektronarzędzia, farby i lakiery, artykuły elektryczne, odzież i artykuły bhp, narzędzia małe i większe do ogrodu a także wszystko co potrzebne do instalacji hydraulicznych. Na miejscu fachowcy doradzą wam i pomogą!