Nasza firma jest oficjalnym dystrybutorem Pelletu 

Pellet to materiał opałowy wyprodukowany ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem suchych trocin i wiórów. To bardzo czyste i ekologiczne paliwo. Występuje w postaci granulatu o średnicy 6 lub 8 mm i długości do kilku centymetrów.

Sekretem najwyższej jakości Pelletu Tartak Olczyk jest odpowiednio dobrana technologia jego produkcji oraz pewne źródło pochodzenia materiału. 100% drewna iglastego w postaci sosny, modrzewia, jodły i świerka poddawane jest obróbce korowania, przez co zrębka i trocina użyta do produkcji Pelletu nie zawiera kory, w której mogą znajdować się zanieczyszczenia mineralne tj. piasek. Pozbycie się kory jest jednym z decydujących czynników wpływających na zawartość popiołu w Pellecie i bezawaryjną pracę kotła CO. Pellet wytwarzany wyłącznie z czystej trociny, uzyskuje najlepsze właściwości i parametry energetyczne.

Podczas procesu produkcyjnego trociny nasycane są suchą parą co powoduje uwalnianie ligniny, która jest naturalną substancją wiążącą.

O czystości użytego surowca świadczy fakt, że z jednej tony spalonego Pelletu powstaje mniej niż 4 kg popiołu. Popiół można wykorzystać jako nawóz do przydomowego ogródka. 

Komfort przechowywania, olbrzymia energia spalania oraz znikoma zawartość popiołu to cechy Pelletu Tartak Olczyk. 

Certyfikaty: