Brykiet drzewny stanowi doskonałe paliwo do kominków, pieców, kotłów C.O. Jest ekologicznym i odnawialnym źródłem energii. Wyróżnia się wysoką wartością energetyczną i wytwarza długotrwałe strumienie ciepła. Podczas spalania wydziela niewiele dymu. Dodatkowo brykiet drzewny zapakowany jest w wygodne opakowania, które zabezpieczają go podczas transportu i ułatwiają przechowywanie. Brykiet jest produktem suchym o wilgotności niższej niż 10%. Nie wymaga sezonowania. Spala się do końca i nie pozostawia niedopalonych kawałków.

Dzięki temu nie zanieczyszcza komina. Materiał jest ekologicznym, odnawialnym źródłem energii, które szybko można rozpalić.

Żar będzie utrzymywał się w palenisku zdecydowanie dłużej niż w przypadku zwykłego drewna. Ponadto zaopatrując przydomową kotłownię w ten opał, zyskujecie Państwo towar estetycznie zapakowany, zawsze idealnie wysuszony i wygodny w przechowywaniu.
Brykiet wytwarzany jest wyłącznie z drewna, bez toksycznych dodatków. Oprócz podnoszenia kaloryczności, niska wilgotność ogranicza też ryzyko strzelania iskrami w trakcie spalania. Kolejną zaletą jest łatwość rozpalania, jakiej nie dadzą nam inne paliwa stałe.