Dzięki wygodzie i prostocie użytkowania, piece na pellet zyskują z dnia na dzień coraz szersze grono zwolenników, zwłaszcza wśród właścicieli domków jednorodzinnych. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup takiego kotła, dobrze jest zorientować się, czym różnią się między sobą poszczególne piece dostępne na rynku i na co zwrócić uwagę przy ich porównywaniu.

Parametry pieców

Podstawowe pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć przed zakupem pieca to, do czego będzie nam służył. Możemy zdecydować się na piec jednofunkcyjny, który będzie wykorzystywany wyłącznie do ogrzewania lub piec wielofunkcyjny, który dodatkowo może jeszcze ogrzewać wodę. Kolejny istotny czynnik, który należy wziąć pod uwagę to wielkość powierzchni, którą będziemy ogrzewać, która przekłada się na moc pieca. Zakup urządzenia o zbyt dużej mocy mija się z celem i naraża inwestora na zbędne wydatki. Warto zapoznać się również z ofertą pieców wielopaliwowych. To dobry wybór w przypadku każdego, kto nie zdecydował jeszcze, czy lepszym wyborem w jego przypadku będzie ekogroszek, czy pellet. Piece wielofunkcyjne umożliwiają korzystanie z obu tych paliw.

Jaki pellet wybrać?

To kolejna istotna kwestia, decydująca o efektywności ogrzewania domu pelletem. Nie wszystkie paliwa dostępne w składach są równie kaloryczne i dobre jakościowo. Najlepiej postawić na pellet znanej marki. W ten sposób zyskujemy pewność, że do jego produkcji wykorzystuje się wyłącznie wysokiej jakości surowców, a używanie go nie wpłynie źle na kondycję naszego pieca.

Nasza firma jest oficjalnym dystrybutorem Pelletu. Zapraszamy do naszego Marketu w Brzeznej k. Nowego Sącza. Pomożemy w wyborze pieca oraz dostarczymy Pellet do Twojego domu.

https://www.zaplecza.pl/pellet,40.html