Windhager - od 1921 roku

Od prawie 100 lat Windhager reprezentuje niezawodne rozwiązania techniczne, które sprawiają, że ogrzewanie jest wygodne, bezpieczne i opłacalne. Sekret sukcesu? Produkty najwyższej klasy, które spełniają najwyższe standardy i przekonują długowiecznością i niezawodnością. Kotły produkowane są zgodnie z surowymi kryteriami i wyłącznie z materiałów wysokiej jakości. Niezależne instytuty testowe regularnie potwierdzają najwyższą jakość produktów. 

Specjaliści w biomasie

Dzisiaj, firma Windhager jest jedną z największych, najbardziej prestiżowych firm w Europie produkujących kotły na pellet. Liczne nagrody, takie jak  "Energy Genie Ministerstwa Środowiska i Górnej Austrii", lub Salzburska Nagroda Innowacji dla 

Biznesu potwierdzają rangę i znaczenie firmy w tych obszarach. Więcej niż 60 000 gospodarstw domowych w Europie jest już ogrzewanych kotłami pelletowymi marki Windhager. Najnowszy kocioł na pellet - BioWIN2, zdobywa uznanie dzięki bardzo niezwykłemu jak dotąd poziomowi komfortu użytkownika.

Certyfikacja Towarzystwa Klimatycznego

Wkład firmy Windhager w ruch oszczędzania energii

Windhager uzyskał certyfikat Towarzystwa Klimatycznego. Codzienna praca we wszystkich działach firmy uwzględnia ochronę klimatu i środowiska.

Różne projekty zostały wdrożone na przestrzeni lat, między innymi:

  • Bilans energetyczny: Miesięczne zużycie energii elektrycznej i ciepła są rejestrowane, stąd łatwo skalkulować ich poziom i poziom oszczędności wynikłych z racjonalnego wykorzystania energii.
  • Użycie ciepła odpadowego: Ciepło odpadowe z produkcji wykorzystywane jest bezpośrednio w celach grzewczych, ciepło odpadowe z kompresorów wykorzystywane jest w procesie suszenia.
  • Automatyczna kontrola oświetlenia: Podczas przerw w pracy, oświetlenie miejsc w pracy jest automatycznie wyłączane za pomocą czasowych wyłączników światła.