Czym są schody modułowe, czym się charakteryzują, kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie i na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu schodów? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu!

Schody modułowe to ciąg komunikacyjny, fachowo mówiąc. Stworzony z gotowych "elementów" do montowania samodzielnie. Cała konstrukcja stopni opiera się na metalowych elementach nośnych. Stopnie najczęściej są drewniane, no i nie można zapomnieć o poręczy, która najczęściej wykonywana jest ze stali bądź innego materiału - wedle życzenia kupującego. Zarówno kolor jak materiał, z którego mają zostać wykonane schody modułowe są do wyboru. Stopnie są wykonywane z bardzo wysokiej jakości drewna, dostajecie na nie gwarancję więc o nic nie musicie się martwić.

 

Kiedy więc zdecydować się na taki rodzaj schodów?

Najczęściej schody te zakłada się w miejscach, gdzie wcześniej nikt nie przewidział ich montażu. Macie domek parterowy i po kilku latach planujecie jednak dobudować piętro - jeśli dodatkowo macie mało miejsca - schody modułowe będą znakomitym rozwiązaniem. Głównie to, że schody modułowe są niewielkich rozmiarów i można je zmontować samodzielnie, stają się coraz bardziej popularne i stosowane w przeróżnych miejscach.

Kiedy faktycznie znacznie zależy Ci na zaoszczędzeniu przestrzeni, warto przemyśleć zakup schodów modułowych zabiegowych. Konstrukcja tych schodów jest przygotowana w taki sposób, że samodzielnie dokładnie określasz kąt po którym stopnie będą się skręcać. Zachowujesz pełną szerokość stopni, ale sama konstrukcja zajmuje mało miejsca.

Pomijamy już sam, że decydując się na schody modułowe oszczędzasz nie tylko na samej konstrukcji, ale również na ekipie remontowej - bo tutaj wszystko złożysz samodzielnie.

 

Na co jednak najbardziej zwracać uwagę podczas zakupu?

Wszystkie schody modułowe są regulowane, tak więc pierwszą rzeczą na jaką musisz zwrócić uwagę podczas zakupu to oczywiści ich wysokość. O wszystkim decydujesz samodzielnie - również o tym, jaką wysokość ma mieć każdy, poszczególny stopień - co przekłada się na wysokość całej konstrukcji. Koniecznie sprawdź podczas zakupu, do jakiego pomieszczenia ich producent zaleca montować poszczególne modele. Podczas liczenia wysokości konstrukcji, nie zapomnij o wliczeniu grubości stropu, w którym schody będą umieszczane.

Wysokość to jedno. Szerokość to drugie. Przed zakupem dobrze przemyśl sobie to, jakiej szerokości mają być schody w miejscu, w którym chcesz je zamontować. Kiedy będą często uczęszczane, zwłaszcza przez dzieci czy osoby starsze, warto zadbać o bezpieczeństwo, stopnie więc powinny być grube i szerokie.

Jeśli szukacie marketu, w którym znajdziecie wszystkie elementy do schodów modułowych i fachowców, którzy pomogą Wam w ich wyborze, koniecznie odwiedźcie market techniczno-budowlany. Wcześniej odwiedźcie stronę - https://www.zaplecza.pl/schody-modulowe-asta.html - i przeczytajcie nieco więcej na temat schodów modułowych, byście mieli pewność, na jakie rozwiązanie się zdecydować.