Rekuperacja - innymi słowy mówiąc - wentylacja mechaniczna z możliwością odzyskiwania ciepła. Tradycyjne systemy wentylacyjne, grawitacyjne opierają się na ciągu, który wytwarza komin. Takie rozwiązanie jednak ma sporo wad, między innymi to, że dom zostaje wychładzany a dodatkowo taka wentylacja nie usuwa odpowiedniej ilości wilgoci z pomieszczeń. Rekuperacja zaś, jako, że jest mechaniczną wentylacją opiera się na ruchu powietrza, które wytwarzane jest przez maszynę - tak zwany rekuperator. Umożliwia on kontrolowanie ruchu powietrza zarówno nawiewanego jak i tego usuwanego z pomieszczeń. Ważną rolą rekuperatora jest również odzyskiwanie ciepła z nagrzanego już, ale wilgotnego, nasyconego dwutlenkiem węgla powietrza.

Tak więc pokrótce: Rekuperacja to system, który ma służyć do wymiany zużytego, brudnego powietrza, na czyste i świeże.

Jak działa rekuperacja? Nie tylko umożliwia ona ogrzewanie świeżego powietrza, które nawiewane jest do domu, ale przede wszystkim oczyszcza się dzięki niej powietrze z alergenów i innych zanieczyszczeń. Stanowi to ogromną przewagę nad tradycyjnym wietrzeniem - chociażby otwarciem okien - zwłaszcza zimą, gdy powietrze jest znacznie bardziej zanieczyszczone.

Nie ważne jak fatalne powietrze jest na dworze - dzięki filtrom rekuperacji - w Twoim domu powietrze będzie czyste, świeże i całkowicie wolne od zanieczyszczeń.

Czym właściwie różnią się systemy wentylacji - grawitacyjne i rekuperacji?

W przeciwieństwie do systemu rekuperacji, wentylacja grawitacyjna nie potrzebuje co prawda do swojego działania żadnego urządzenia, bo opiera się na systemie kominów, ale jak już wspomnieliśmy, to również ma swoje minusy. Rekuperacja opiera się na dwóch strumieniach powietrza, które są wytwarzane przez rekuperator.

Trzeba pamiętać również o tym, że rekuperacja to nie tylko czyste powietrze w domu, ale również spora oszczędność na rachunkach. Teraz masz możliwość zadbać o zdrowie Twojej rodziny i Twoje. W naszym markecie znajdziecie różnego rodzaju systemy rekuperacyjne; a jeśli tego potrzebujesz - Nasi specjaliści dojadą do Ciebie i zainstalują system.