Takie oto przede wszystkim są popełniane błędy podczas montażu drzwi wewnętrznych:

1). Złe wypoziomowanie ościeżnicy - należy wiedzieć, że wówczas drzwi same się otwierają, kiedy nie są zamknięte na klamkę, skrzypią, trą o posadzkę lub się nie domykają.
2). Niedokładne wyregulowanie zawiasów - należy wiedzieć, że wówczas drzwi mogą się nie domykać, samoczynnie otwierać, szorować po posadzce.
3). Niedokładne wymierzenie otworu - należy wiedzieć, że konieczne jest wówczas jego poszerzanie lub zwężanie. Zdarza się, że czasami w takim przypadku trzeba będzie skracać też drzwi.
4). Zabrudzenie drzwi pianką lub klejem montażowym - należy wiedzieć, że resztki tych substancji trudno doczyścić, możemy przy tym uszkodzić powierzchnię skrzydeł, ościeżnic lub opaski.
5). Odwrotne zamontowanie ościeżnicy - należy wiedzieć, że wówczas drzwi będą się otwierać nie na tę stronę, na którą powinny. Powoduje to problemy w przypadku przejścia między dużym a małym lub wąskim pomieszczeniem.
6). Niedokładne przyklejenie listew maskujących - należy wiedzieć, że powstaną wówczas szpary, które mogą być zbyt szerokie, aby dało się je uszczelnić silikonem.
7). Brak rozpórek w trakcie piankowania - należy wiedzieć, że wówczas piana wypaczy ościeżnicę ku środkowi otworu i skrzydła nie będą się domykać.

Jeżeli potrzebujesz narzędzi i materiałów do montażu drzwi to zapraszamy do naszego marketu techniczno-budowlanego zaplecza.pl – fachowcy służą pomocą i na pewno doradzą Wam najlepsze rozwiązania.