mój prąd 2021 nowy sączCzy wiesz, że budżet w programie Mój Prąd został już wyczerpany? Nie ma jednak co panikować. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska do puli dokłada 100 milionów. Nabór trwa do 18 grudnia bieżącego roku. Jakby tego było mało program ten będzie kontynuowany w kolejnym roku.

Pula poszerzona

Pomimo tego, że nabór wniosków został zaplanowany do dnia 18 grudnia, to pula już się wyczerpało. W dniu 6 listopada wpłynął 200-tysięczny wniosek, który jednocześnie wyczerpał budżet miliardowy tego programu.

Jednak pomimo tego postanowiono nie zamykać naboru. Postarano się o dodatkowe fundusze w kwocie 100 milionów złotych. Dzięki temu jeszcze 20 tysięcy instalacji zostanie dofinansowanych. Pamiętajmy, że poza rozszerzeniem puli środków, NFOŚiGW potwierdził także, że nastąpi kontynuacja programu. Zatem Mój prąd 2021 jest już pewny. Nowa odsłona będzie dawała inwestorom jeszcze szerszy wachlarz możliwość. Wiemy z poprzednich zapowiedzi, że najprawdopodobniej będą to ładowarki do samochodów elektrycznych czy też pompy ciepła.

Kilka słów o programie

O samym dofinansowaniu w ramach programu Mój Prąd ubiegać się mogą osoby fizyczne, które wytwarzają energię elektryczną na swoje własne potrzeby, które mają zawartą kompleksową umowę regulującą wszelkie kwestie, które są związane z wprowadzeniem do siebie elektrycznej energii, która będzie wytworzona w mikro instalacji.

Samo dofinansowanie przysługuje w formie specjalnej dotacji. Jest ona określana jako dotacja do pięćdziesięciu procent kwalifikowanych kosztów mikro instalacji, która wchodzi w skład tego przedsięwzięcia. Bardzo istotne jest to, że dofinansowanie uzyskane może się łączyć z tak zwaną termomodernizacyjną ulgą. Przekłada się to na finansową efektywność tego właśnie wsparcia. Pierwszy nabór tego programu rozpoczął się 30 sierpnia ubiegłego roku. Jak widać cieszy się ogromną popularnością do dnia dzisiejszego. Wyczerpane środki są na to najlepszym przykładem.

Jeżeli szukasz odpowiedniej firmy, wykwalifikowanych fachowców, którzy wykonają dla Ciebie całą instalację fotowoltaiczną udaj się do naszego Marketu w Brzeznej. Pomożemy we wszystkim!